MD-5, czyli sprawdzanie sum kontrolnych - WAŻNE!
08-15-2013, 12:55 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-23-2013, 10:23 PM przez Spox_2.)
MD-5, czyli sprawdzanie sum kontrolnych - WAŻNE!
W tym poradniku przedstawię w kilku krokach w jaki sposób sprawdzić sumę kontrolną danego pliku.

Zapewne ktoś zapyta "Po co mi to ?"
A ja mu wówczas odpowiem "Po to abyśmy mieli 100% pewność iż pobrany plik z internetu to faktycznie ten którego potrzebujemy użyć".

Nie ma możliwości aby przytrafił się inny inny plik i miał taką samą sumę kontrolną. Daje nam to gwarancję poprawności.

Do rzeczy,

Potrzebne :
1. Program HXD do pobrania stąd : HXD PL wersja
2. Komputer klasy PC z Windows XP, Vista, 7, 8

Program należy w pierwszej kolejności zainstalować na HDD PC. Uruchamiamy plik HxD_PL_Setup.exe i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Czas na główną cześć czyli co gdzie i jak ?

Za przykład posłuży nam plik z CFW Rogero 4.46 V1.01

Zaczynamy :

1. Uruchamiamy program HxD
2. Odnajdujemy w folderze plik który chcemy sprawdzić
3. Musimy przeciągnąć za pomocą myszki plik do okna programu HxD (znana funkcja Drag & Drop )
[Obrazek: 11.jpg]

4. Zakłada Analizy -> Sumy kontrolne...
[Obrazek: 22.jpg]

5. Przewijamy na sam dół i wybieramy MD-5
[Obrazek: 33.jpg]

6. Czekamy parę sekund na obliczenie sumy i naszym oczom ukaże się wynik
[Obrazek: 44.jpg]

Za pomocą tego darmowego programu możemy ustrzec swój PC/konsolę od instalacji niepowołanego oprogramowania.

Na naszym forum zawsze będziemy dołączali do statystyk plików sumę kontrolę MD-5, dzięki temu masz pewność iż plik jest w 100% prawidłowy

UWAGA!
Zgodnie z ustawą Dz.U.1994 Nr 24 poz.83 o prawie autorskim i prawach pokrewnych zabraniam kategorycznie na kopiowanie w/w poradnika bez mojej pisemnej zgody. Każda próba kopiowania, udostępniania zakończy się skierowaniem sprawy do odpowiedniego organu rządowego.
[Obrazek: Test2.jpg]
SERWIS I NAPRAWA ELEKTRONIKI: APPLE, PS3, PS4, XOne i inne! DOWNGRADE do OFW 3.55
Kielce ul. Duża 10
tel. 795 666 333
Odpowiedz
08-25-2013, 07:00 AM,
RE: MD-5, czyli sprawdzanie sum kontrolnych - WAŻNE!
Ja jak instalowałem Rogero 4.40 to nawet tego nie sprawdzałem....no ale wiedziałem ze mam z pewnego żródła
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości