Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PS3 Slim, nie świeci dioda od włącznika.
03-13-2016, 11:24 PM,
#1
PS3 Slim, nie świeci dioda od włącznika.
Często gęsto dostajemy do naprawy różne modele konsol PS3.Usterka: W konsoli nie świeci na czerwono dioda od trybu czuwania. Przyciśnięcie włącznika nie wzbudza konsoli.W takim przypadku możliwości jest kilka. Podam co najczęściej pada w tym przypadku.1. Lichej jakości przewód zasilający konsolę / uszkodzony przewód. Rzadko się zdarza takie coś, ale od tego należy zacząć. Jeżeli wymiana przewodu nie poprawia sytuacji to czytaj dalej Uśmiech2. Problem z zasilaczem konsoli. Należy się upewnić czy na wyjściu zasilacza (małe prostokątne gniazdo) pojawia się napięcie 5V. Jeżeli go brak to konsola za chiny ludowe nie odpali. Jeżeli jest napięcie to czytaj dalej Uśmiech3. Sprawdzić włącznik, a dokładnie mówiąc to płytkę pcb oraz małą taśmę transmisyjną. Możliwe że taśma jest uszkodzona -> Włącznik nie zapali się na czerwono a konsola się nie uruchomi.4. Jak wszystko powyższe jest sprawne to zaczynają się schody UśmiechNa dzień dobry należy usunąć oryginalny zasilacz a w jego miejsce podłączyć zasilacz laboratoryjny. Ustawić napięcie na 5V, a natężenie prądu na max 1A.Jeżeli mamy poważne zwarcie (coś się spaliło) to pobór prądu skoczy od razu do 1A i po kilkunastu sekundach uszkodzony element powinien zacząć się nagrzewać.Jeżeli się nie nagrzewa to w pierwszej kolejności należy odłączyć zasilacz i sprawdzić rezystancję względem masy w gałęzi zasilania 5V.Dla przykładu co może powodować zwarcie ?Np. Spalona przetwornica od modułu BT/WIFI, ewentualnie sam moduł jest uszkodzony.Element należy zdemontować i podłączyć zasilacz stabilizowany. Jeżeli pobierany prąd jest na poziomie 20-100mA to jesteśmy na dobrej drodze Uśmiech.W takim momencie warto jest podłączyć na nowo włącznik i sprawdzić czy świeci.Jeżeli tak to ponownie wpiąć orig zasilacz i uruchomić sprzęt.INFO: Konsola PS3 bez modułu wifi WŁĄCZY się do menu (XMB).
SERWIS I NAPRAWA ELEKTRONIKI: APPLE, PS3, PS4, XOne i inne! DOWNGRADE do OFW 3.55Kielce ul. Duża 10tel. 795 666 333
Reply
03-14-2016, 09:06 AM,
#2
RE: PS3 Slim, nie świeci dioda od włącznika.
Najlepiej najpierw sprawdzić rezystancję względem masy a dopiero później wykonać próbę zwarciową poprzez zasilacz serwisowy UśmiechPonieważ z prawa ohma można wtedy sobie wyliczyć max prąd jaki będzie płynąć w tym obwodzie przy założeniu że Uzas = 5V Uśmiech
Reply
01-16-2017, 09:52 AM,
#3
RE: PS3 Slim, nie świeci dioda od włącznika.
Życie ratujecie - u mnie problem okazał się być na taśmie transmisyjnej - znajomy pomógł w diagnozie i naprawie, na szczęście obyło się bez serwisów..
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)