Forum - Serwis i naprawa konsol PS3 PS4 XBOX360 XBOXONE

Full Version: Pytania od niezdecydowanego
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam. Już od kilku miesięcy biję się z myślami czy poddać moją Grubą PS3 downgrade'owi, a w internecie cięzko jest znaleźć jakiekolwiek dokładne info, same niezrozumiałe zwroty są używane co bardzo utrudnia przeanalizowanie całego tekstu. Mam parę pytań (a w zasadzie prosiłbym o potwierdzenie bądź zdementowanie poszczególnych spraw): 1. Wiem już że każda konsola z CFW zostanie zbanowana prędzej czy później. Czy na CFW można grać online i ściągać z PSN, wyrwać bana, potem kupić IDPS (chyba tak nazywacie to) i potem znowu grac i tak w kółko? Czy jest może rozdzielenie banów na konto i na konsolę? Czy bana mogę też dostać za samo podłączenie do sieci? 2. Czy procedura instalacji to zlecenie downgrade'u (rozumiem że konsolę otrzymuję z OFW 3.55), potem wgrywam CFW (sposobem opisanym na forum) i później multimana? To wszystko z poziomu XMB? 3. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi CFW? Słyszałem o Kmeaw i Rogero. Czy każdy CFW odpali te same gry? 4. Czy jeśli chciałbym zaktualizować CFW (np nowa wersja wyszła) to po prostu kopiuję na pendriva i instaluje z poziomu XMB? 5. Gdybym wysłał do downgrade'u konsolę z dyskiem fabrycznym 40GB, to jak mogę potem wymienić dysk? Jak zainstalować znowu na nim system? Wersja konsoli jest niezależna od zainstalowanego dysku? (czy soft jest wgrywany na dysk czy do pamięci konsoli) Bardzo proszę o odpowiedzi i przepraszam za ilość pytań :p Pozdrawiam
1. Z przeglądarki internetowej można korzystać bez podłączenia do PSN. Jeżeli chcesz sobie pograć to za jakiś czas bana wyłapiesz. Jeżeli dostaniesz bana możesz zmienić IDPS w każdej chwili przeznaczonymi do tego celu aplikacjami. Ja korzystając z SEN Enablera nie mam bana od 3 tygodni, a gram w nowe tytuły. 2. Zlecając downgrade Spoxowi możesz poprosić go o wgranie najnowszego Rogero i Multimana, a tobie pozostanie tylko granie. 3. Najlepiej jest siedzieć na najnowszych CFW. Kmeaw jest stary, mogą być problemy z uruchamianiem gier i do każdej nowej gry będziesz potrzebował fixa. Korzystając z najnowszego Rogero nie będziesz się musiał w coś takiego bawić. 4. Tak. Rogero już od jakiegoś czasu pozwala na aktualizację CFW z poziomu XMB. 5. Zmiana dysku jest dziecinnie prosta. Jeżeli będziesz miał już konsolę po downgrade z najnowszym Rogero 4.46 i będziesz chciał zmienić dysk wystarczy tylko zapodać te CFW na pendrive i wgrać z poziomu reconvery menu.