• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PS3 FAT CECH 04
Witam mam problem z konsola  która dostałem  już nie działająca  . Z tego co wiem to razem z płytą w mechanizmie znalazł się puzel. Został on wyciągniety nie rozkręcając konsoli. Od tego czasu ps nie łączy się z padem  , menu się nie wyświetla  po włączeniu pawer zapali się na chwilę zielona dioda potem ps się wyłącza i mruga czerwona dioda. Dodam że w normalnym trybie ps nie przyjmuje i nie wydaje płyt. Ale w trybie czyszczenia kurzu  przyjmuje płyty i oddaje.
  Reply
Wygląda to na standardowy YLOD. Po 2 sekundach od włączenia na ułamek sekundy zapala się dioda żółta (a właściwie czerwona + zielona) po czym konsola się wyłącza. Bez diagnostyki płyty głównej się nie obejdzie. Może być że ktoś zrobił jakieś zwarcie przez co uszkodziła się któraś z przetwornic zasilających moduły płyty głównej. Może być także że do lutowania będzie któryś z układów BGA (obstawiam GPU).Wysyłaj na diagnozę do mnie lub do Spox'a - sprawdzimy co jest nie tak Uśmiech
  Reply
Tego się spodziewałem czyli bardziej opłaca się kupić używana w dobry stanie niż naprawiać
  Reply
I tu się z Tobą nie zgodzę. Powiedz mi kto Ci da gwarancję że ta nowo kupiona używana jast w dobrym stanie ? Jeśli masz zamiar dalej użytkować PS3 to jak najbardziej opłaca się naprawić własną, po solidnym serwisie będzie w lepszym stanie niż nowa z fabryki. Większość  sprzedawanych na Allegro czy na EBAY konsol to są wraki które już mają objawy awarii albo sporadycznie występuje YLOD ale tego Ci nikt nie powie !
  Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)