Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logika napędu PS4
#1
Cześć!Jestem tu nowy Duży uśmiech.Wpadłem na tą stronę ponieważ otrzymałem płytę główna PS4(SAB-001) z uszkodzoną logiką napędu.Poza tym płyta główna konsoli działa bez zarzutów.Oznaczenie tej logiki to BDP-025.Przechodząc do sedna sprawy na płycie brakuje jednego elementu.Poza tym wyrwane są dwa pady w miejscu gdzie powinien znajdować się ten element.W załączniku jest zdjęcia elementu którego brakuje.Macie może informacje czy ten element można wymienić?Może da się jakoś sparować nową logikę napędu?Brakujący element:     PozdrawiamAlpacz
Reply
#2
Najprościej i najszybciej:Kupić sprawną logikę o tym samym oznaczeniu.Do niej wlutować układ Renesas który jest z drugiej strony PCB. Scalak co ma z 80 pinów.
SERWIS I NAPRAWA ELEKTRONIKI: APPLE, PS3, PS4, XOne i inne! DOWNGRADE do OFW 3.55Kielce ul. Duża 10tel. 795 666 333
Reply
#3
Cześć.Dzięki za szybką odpowiedz.Jest możliwość wykonania tej naprawy w twoim serwisie?Posiadam inny napęd z logiką(BDP-010)rozumiem że ta logika w tym wypadku się nie przyda ale czy sam napęd może współpracować z BDP-025?Co prawda posiadam stacje lutowniczą na gorące powietrze i trochę wprawy w lutowaniu ale nie mogę nigdzie w Polsce znaleźć tego modelu logiki.PozdrawiamAlpacz
Reply
#4
Są inne rozmiary taśm łączących niestety, więc też będzie problem. Podeślij możliwie najlepszej jakości zdjęcia macro z okolicy uszkodzeń tej elektroniki. Może da się ją naprawić i zidentyfikować brakujący element.
Reply
#5
Dodaje zdjęcie tej logiki: Układ Renesas jest nienaruszony. Pozdrawiam Alpacz
Reply
#6
Można się pokusić o naprawę. Wydaje się być po zalaniu, przeczyszczona z wilgoci. Na pewno szybszym i bardziej eleganckim sposobem naprawy będzie wymiana układu od spodu na dawcę. Brakujący układ to BD7763EFV i z tego co pamiętam to sterownik lasera, dostępny na aliexpress za 4$. Troche łatania padów, cynowania styków, kontroli miernikiem i powinno zadziałać. Nie ukrywam wymaga lepszego sprzętu, niż ten którego posiadasz i umiejętności.
Reply
#7
Dzięki za odpowiedz!Jesteś ktoś na forum komu mogę zlecić naprawę mojej logiki?PozdrawiamAlpacz
Reply
#8
Najlepiej i najszybciej jest zakup sprawnej logiki (dokładnie takiej samej) i przelutowanie układu renesans.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)